• کرمان - خیابان شفا - ساختمان پزشکان شفا
  • تماس: 03432478168
  • پیامک: 09136315305
  • شنبه - چهارشنبه: 16:00 - 20:00

روانشناسی طلاق

#
روانشناسی طلاق

روانشناسی و مشاوره طلاق به معنی كمک به زن و شوهر برای جدا شدن از یکدیگر نیست. بلكه روانشناس سعی می‌كند با بررسی مشكلات زوجین و سنجش امکان نجات زندگی مشترک و بهبود رابطه زوجین راهنمایی‌های لازم را به آن‌ها ارائه دهد. در صورتی كه به این نتیجه برسد كه امکان ادامه زندگی مشترک وجود دارد، زوجین را تشویق می‌کند تا از خدمات روانشناختی و مشاوره بهره‌مند شوند و به زندگی خود فرصتی دوباره دهند.
همچنین در مورد تبعات حقوقی و اجتماعی طلاق  و قوانین آن و تطبیق آن با مشكلات زوجین اطلاعات بسیاری به زوجین می‌دهند و ایشان را حتی در مواردی از طلاق منصرف می‌كنند و راه‌هایی را برای رفع مشكلات زندگی مشترک ارائه می‌دهند. ۸۰ درصد طلاق‌ها در ۵ سال اول زندگی رخ می‌دهد. طلاق (توافقی) سریع و بدون بررسی كافی ریشه بسیاری از صدمات روحی و جسمی است. بنابراین در مورد تصمیم به این مهمی حداقل یک ماه فرصت لازم است تا زوجین از مشاوره‌ی مستمر و متخصصان مجرب بهره مند شوند تا با کمترین میزان آسیب از یکدیگر جدا شوند؛
بخشی از مشاوره طلاق مربوط به فرزندان است. فرزندان در خانواده‌ای طلاق اتفاق افتاده، بیشترین آسیب را می‌بینند؛ از این رو لازم است قبل از اقدام برای طلاق (توافقی) با مشاوره گرفتن از روانشناس مجرب در مورد صدماتی که به فرزندان وارد می‌شود پیشگیری کنید.